Sri Yantra

Jantra je geometrický symbol a vyjadruje božie schopnosti a aspekty. Jantry sú považované v Indii ako tradičné nástroje komunikácie medzi nami ľuďmi a svetom bohov.

Jantry vytvárajú silné, vybalancované energetické pole s vysokou vibráciou. Menia atmosféru miestnosti, harmonizujú ich a energeticky čistia , t.j. nízke vibrácie (negativita, zlosť, stres atď.) sa neudržia v miestnosti a ľahšie sa transformujú. Jantry priťahujú liečivé energie, vyžarujú ich a vyplnia nimi miestnosti a ľudí v nich. Pôsobia liečebne a harmonizujúco na ich pozorovateľa.

Geometria Šrí Jantry, ktorá zobrazuje mantru AUM, vyžaruje neustále energie, ktoré je možné zamerať v infračervenom rozpätí

 Šrí Jantra, jeden z najstarších komplexných geometrických útvarov ľudstva, je odhadovaná na viac ako 12.000 tisíc rokov. V Indii je používaná tisíce rokov pri meditácii a pobožných rituáloch, momentálne sa dostala do okruhu záujmov vedcov rôznych oblastí.

Šrí Jantra reprezentuje najvyššiu energiu, univerzálnu alebo kozmickú energiu. Je najznámejšia a najfascinujúcejšia zo všetkých jantier a obasahuje 5 do seba zapadajúcich trojuholníkov smerom dole a 4 smerom hore. Spojenie piatich Yoni-trojuholníkov (symbol ženskej energie) ukazujúcich smerom dole so štyrmi trojuholníkmi ohňa (symbol pre mužskú energiu) ukazujúcich smerom hore, je známe ako Navayoni (9 yonis) čakra. Jeden ženský trojuholník zostáva v strede nazvyš; je to Šakti nevyjadreného absolútna. Tak, ako tento posledný trojuholník hladá svoj ekvivalent, tak hľadá duša v univerze seba.

Jej neobyčajné energetické pôsobenie je založené na jej presnom geometrickom prevedení. Geometria Šrí Jantry, ktorá je kľúčová pre jej pôsobenie, vykazuje zaujímavé matematické súvislosti, ktoré poukazujú na vysokú úroveň vývinu staroindickej kultúry v oblasti prírodných vied. V Jantre nenájdeme len zlatý prierez, ale aj paralely ku geometrickej štruktúre vodíkového atómu a vo vzťahoch jeho emisných čiar.

Šrí Jantra symbolizuje v indickej náuke božiu silu, ktorá spôsobila vznik a vývoj univerza, jednotu síl ducha a hmoty.  

 

Veľkosti a ceny

 

Ako objednať? 

Telefonicky na čísle +421-(0)905-836-814 alebo e-mailom: milanmundier60@gmail.com

K cene sa pripočítava poštovné.