Return to Články

O sile pyramíd

Samotné slovo pyramída pochádza z gréckeho pyr, vyjadrujúceho plameň ohňa. Pyramídy sú podľa oficiálnych vedeckých analýz staré približne 4 500 rokov a dlho sa považovali za hrobky faraónov. Skutočnosť, že sa v nich nenašli múmie, vedie dokonca aj k takým tvrdeniam, že pyramídy neboli hrobkami slávnych panovníkov, ale miestami, v útrobách ktorých je vznik života na Zemi zapísaný a zakódovaný jazykom matematiky, geometrie a astronómie. Predovšetkým v súvislosti s Veľkou pyramídou v Gíze sa hovorí o tom, že sa v nej sústreďuje veľké množstvo vesmírnej energie, ktorá sa mohla využívať na najtajnejšie obrady života a smrti. Dodnes zostáva v súvislosti s pyramídami mnoho nezodpovedaných otázok a nevyriešených záhad.

Na začiatku bola Cheopsova pyramída

  Presne v tretine medzi rovníkom a severným pólom leží jedna z najväčších záhad, jediný zo siedmich divov sveta, ktorý sa zachoval až dodnes: Veľká pyramída v Gíze, alebo aj Cheopsova pyramída. Pravdepodobne najväčšou záhadou ostáva technická stránka jej vybudovania – vytesať, previezť a vytiahnuť do výšky 138 m približne 30-tonové kamene. Podľa Herodota túto viac ako päť miliónov ton vážiacu pyramídu stavalo počas Cheopsovej vlády asi stotisíc ľudí 9 rokov. Jej konštruktéri museli byť neobyčajne osvietení ľudia, ktorí pravdepodobne dokonale poznali priebeh prúdenia síl na Zemi a podľa toho logicky navrhovali a stavali pyramídy. Tá Cheopsova je orientovaná takmer presne podľa svetových strán, pričom sa v nej koncentruje zvláštna energia, podobná tej, ktorú náš ľudský mozog vysiela pri telepatii a ktorá nemá ani elektromagnetický charakter.

Pyramidálna energia a jej účinky

Výskumy zamerané na malé prototypy Veľkej pyramídy dokázali, že v nich existuje akýsi nevysvetliteľný fenomén, ktorý spôsobil, že hrozno umiestnené pod pyramídou sa v priebehu 5 týždňov vysušilo, že mlieko sa zmenilo na jogurt, zelenina vydržala čerstvá dlhší čas a že kvety rástli rýchlejšie, boli krajšie a zdravšie. Hovorí sa tomu pyramidálny efekt, a dodnes nenašiel úplné vysvetlenie vo vedeckom svete.

Ako to funguje?

  Zistilo sa, že pyramída sa správa ako obrovský akumulátor na uskladnenie kozmickej energie orientovanej presne severojužným smerom. Energie hravo prenikne dovnútra ale von uniknúť nemôže, len sa odrazí späť a kumuluje. Dosiaľ nie je jasné, o aký druh energie ide, ale v každom prípade táto energia blahodarne pôsobí na človeka a jeho prostredie. Rôzne časti pyramídy majú, samozrejme, odlišné účinky. Presne postavené modely pyramíd vytláčajú v poli svojho pôsobenia aj nepriaznivé vplyvy geopatogénnych zón. Skeptici by si mali vypočuť príbeh českého elektrotechnického inžiniera Karla Drbala. Ten sa tiež dočítal o neuveriteľných účinkoch modelov Cheopsovej pyramídy a pod doma vyrobený model vložil starú tupú žiletku a čakal, čo sa s ňou udeje. Po čase s údivom zistil, že by sa s odrazu zázračne ostrou žiletkou mohol pokojne oholiť. Urobil ešte množstvo pokusov a v roku 1959 si tento nezvyčajný objav dal patentovať.

Tri druhy pyramíd

Vedci dokázali, že s narastajúcimi rozmermi sa zvyšuje aj vplyv účinkov pyramidálnej energie. Podľa veľkosti rozlišujeme 3 druhy modelov pyramíd: malé (približne do 10 cm), stredné (od 10 cm do 1 m) a veľké (od 1 m vyššie).

Malá pyramídka skrytá pod posteľou je vynikajúcim pomocníkom pri poruchách spánku. Okrem toho zvyšuje sexuálnu potenciu. Zavesená nad detskou postieľkou pôsobí upokojujúco. Prikladaním malých pyramídok na bolestivé miesta by bolesť mala po chvíľke ustúpiť. Ich prikladaním na oblasť žalúdka pocítite príjemný prílev životnej energie.

Stredne veľké pyramídy vynikajúco slúžia v kuchyni a na energetizáciu pitnej vody – už po 24 hod sa jej bioenergetická hodnota zdvojnásobí. Vplyvom energie sa mení molekulárna štruktúra vody, ktorá nielenže zintenzívňuje a zlepšuje jej chuť, ale má aj liečivé účinky. Večný život vám síce nezabezpečí, ale jej pozitívny účinok sa potvrdil pri kožných ochoreniach, alergiách, akné a liečení rán, ale aj pri žalúdočných a črevných problémoch. Výrazne zlepšuje pleť a tým, že zmierňuje vrásky, ju aj viditeľne omladzuje. Pomáha aj pri vypadávaní vlasov. Na svoje si prídu aj gazdinky. Pyramidálna voda je vďaka svojim vlastnostiam vhodná aj pri varení a pečení, keďže skracuje ich čas (varenie zemiakov dokonca až o 10 minút) a zlepšuje konzistenciu predovšetkým kysnutého cesta. Skúste si zaliať pyramidálnou vodou kvety doma alebo v záhradke. Budú nielen krajšie, ale aj zdravšie. Účinok je rovnaký, ako by ste ich v pyramíde pestovali.

Potraviny umiestnené pod pyramídou si zachovávajú čerstvosť oveľa dlhšie. Typickým príkladom sú napríklad pečivo a chlieb – ak ich v igelitovom vrecúšku vložíte do pyramídy, ostanú čerstvé aj niekoľko dní. Ovocie si zachová sviežosť až 2x dlhšie. Známy je aj účinok pyramídy na chuť potravín. Celkom prirodzene pod ňou prebieha aj dehydratácia potravín, čiže sušenie ovocia, zeleniny, byliniek, a to najprirodzenejším spôsobom, bez pridania konzervačných látok. Takto sušené potraviny sa v celom procese neničia a zachovávajú si výživnú hodnotu a sú vraj dokonca chutnejšie a zdravšie ako predtým. Rozličné mikroorganizmy a baktérie nemajú pod pyramídou šancu, keďže vplyvom jej pôsobenia sa ich rozvoj zastavuje. Pobyt vo veľkej pyramíde zregeneruje organizmus a prinavráti narušené zdravie, pričom v dokonale postavenej pyramíde je úplne sterilné prostredie. Pyramída svojimi účinkami pôsobí aj na mentálnu stránku. Teda okrem toho, že posilňuje organizmus a imunitu všeobecne, lieči, omladzuje, reguluje krvný tlak, srdcovo-cievny i hormonálny systém, odstraňuje reumatické bolesti a bolesti chrbtice, zlepšuje hojenie rán a zlomenín, pomáha obéznym ľuďom pri chudnutí a vychudnutým pri priberaní, zároveň upokojuje myšlienky a uvoľňuje stres, harmonizuje a zvyšuje životnú energiu. Stačí len niekoľko minút pobytu v takejto pyramíde a človek sa cíti pokojnejší a vyrovnanejší, vynikajúca je aj meditácia. V súvislosti s veľkosťou síce rastú účinky pyramíd, ale skracuje sa pobyt v nich.

Meditácia s pyramídou

Každá strana pyramídy totiž reprezentuje jeden z piatich elementov. Severná strana pyramídy sa spája s elementom zeme a týka sa materiálnych ziskov. Účinok zvýši štvorec zlatej farby umiestnený na strane. Východná strana patrí elementu vzduch a pôsobí na ľúbostný život a pokoj mysle. Vynikajúci je modrý krúžok. Južná strana páli ako oheň, podporený najlepšie červeným trojuholníkom. Táto strana slúži na aktívnu ochranu bezpečia vášho života. Posledná, západná strana s elementom vody sa týka zdravotného aspektu života. Posilňuje ju polkruh striebornej farby.

Teraz, keď už viete, ktorá strana čomu prislúcha, urobte si v mysli jasno, akým smerom a k akým témam sa bude vaša meditácia uberať. Keď už máte vo veci jasno, pohodlne sa usaďte tak, aby ste sa pozerali na správnu stranu, a sústreďte sa na jej prislúchajúci farebný symbol. Asi po 2 min pomaly zatvorte oči a sústreďte svoje myšlienky na daný cieľ. Upokojenie by malo prísť asi po ďalších 2 min. Potom oči pomaly otvorte a 30 minút sa uprene dívajte na farebný symbol. Meditovať môžete aj v pyramíde, ak je samozrejme dosť veľká 🙂 .

Najlepšia pyramída je z dreva. Aby však pyramidálna energia fungovala, stavba musí byť dokonalou zmenšeninou Cheopsovej pyramídy. Veľkosť pyramídy závisí od účelu, na ktorý ju chcete použiť.

Už starí Toltékovia vedeli význam pyramíd (napr. v Tule) a Inkovia takisto, čiže pyramída je aj šamanistický prvok.